جلوگیری از دزدی خودرو با کلیدهای امنیتی کد دار

حفاظت از خودرو در برابر دزدی با کلیدهای امنیتی

 من این مقاله را برای آگاه سازی عموم مردم از خطر امنیت خودرو ، نوشته ام. فناوری، تسهیلات و ویژگی های با ارزشی را در وسایل نقلیه فراهم می کند که ضعف های زیادی را نیز برای بهره برداری و سواستفاده فراهم می آورد. بسیاری از مردم فکر می کنند زمانی که خودرو خود را قفل می کنند ، وسیله نقلیه آن ها ایمن می ماند. متاسفانه ، ما گمان می کنیم که در حال استفاده از تکنولوژی هستیم در حالی که اغلب این گونه نیست. 

من بعضی از حملاتی را که می توان برای باز کردن قفل و یا حتی روشن کردن خودرو بدون استفاده از کلید  را انجام داد ، مشخص کرده ام. طبق یک مقاله که در ماه اکتبر در مجله The Telegraph با عنوان : سه چهارم ماشین های به سرقت رفته در فرانسه ، به صورت الکترونیکی هک شده اند(3) چاپ شده است، نشان می دهد که سارقان خودرو به سرعت در حال یادگیری نحوه بهره برداری از ضعف های تولید کنندگان هستند.
تجهیزات بسیار ارزان مانند HackRf و RollJam تولید می شوند که به مهاجمان کمک می کند. به عنوان یک مصرف کننده، شما باید با استفاده از اقدامات متقابل ارائه شده در این مقاله یاد بگیرید که چگونه از خود و اموال شخصی خود محافظت کنید. هنگام خرید یک اتومبیل جدید، به ویژگی های امنیتی آن توجه کنید و بررسی کنید که آیا سیستم آن می تواند مورد سواستفاده توسط هکرها قرار گیرد یا خیر. برخی از تولیدکنندگان خودرو ، اقدامات امنیت بیشتری را نسبت به دیگر تولید کنندگان ، به کار می برند.
 
RFID در صنعت کلیدهای ضد سرقت و کد دار
RFID(Radio-Frequency Identification) شناسایی فرکانس رادیویی، یک اصطلاح عمومی برای دستگاه های کوچک و بی سیم است که شناسه های منحصر به فرد را به منظور بازرسی توسط خوانندگان RFID منتشر می کند. RFID  ها اکثرا در زنجیره های عرضه تجاری استفاده می شوند و به عنوان برچسب یا تگ EPC (کد محصول الکترونیک) شناخته می شوند. شرکت های بزرگ از آن ها برای تایید شناسایی استفاده می کنند اما نه از طریق احراز هویت دیجیتال. RFID ، فقط برچسب های EPC را علامت گذاری(معنا) نمی کند بلکه طیف گسترده ای از دستگاه ها را در صورتی که بی سیم باشند و یا قابلیت های متفاوت داشته باشند را علامت گزاری می کند. دستگاه های RFID بالاتر می توانند قابلیت رمزنگاری را ارائه دهند و می توانند پروتکل تایید هویت را پشتیبانی کنند.
ایموبلایزرهای خودرو نوعی از RFID هستند که در اصل امنیت رمزنگاری را ارائه نمی کنند اما در حال حاضر به طور انحصاری این قابلیت را دارا هستند. (( ایموبلایزرها، از عمل سارقان خودرو، با استفاده از بررسی ترانسپوندر (فرستنده) RFID تعبیه شده در کلید احتراق به عنوان یک شرط برای فعال سازی سیستم تزریق سوخت وسیله نقلیه، ممانعت به عمل می آورد.)). بدون سیگنال RFID ، موتور روشن نمی شود حتی اگر سارق یک کپی از کلید( بدون ایموبلایزر) داشته باشد. این دستگاه باعث کاهش قابل توجهی در سرقت خودرو شده است.

1-      انواع کلید های خودرو

نام

ورودی

شیوه راه اندازی موتور ماشین

کلید فیزیکی

کلید فیزیکی

کلید فیزیکی

کلید فیزیکی با ایموبلایزر

کلید فیزیکی

کلید فیزیکی+ RFID

سیستم ورودی بدون کلید از راه دور

فعال از راه دور ( فشار دکمه)

کلید فیزیکی+ RFID

سیستم روشن سازی یا جرقه زنی بدون کلید از راه دور

منفعل از راه دور

منفعل از راه دور

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت کلید سازی

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر