علت استفاده از سیستمهای ایموبلایزر در خودرو های جدید

علت استفاده از سیستمهای ضد سرقت در خودرو

 در دهه 1990، دولت بر تولیدکنندگان خودرو فشار آورد تا امنیت وسایل نقیه را بهبود بخشند. سارقان به راحتی می توانستند خودروها را  با استفاده از سیم کشی و یا کپی کردن از کلید و یا به طرق دیگر ، سرقت کنند.  اولین استفاده از رمز نگاری در اتومبیل ها، جای گزاری تراشه های ایموبلایزر براساس تکنولوژی RFID در کی فوب ها است. اولین سیستم اعلام خطر ایموبلایزر در سال 1919 توسط سنت جورج اوانز(St. George Evans) و ادوارد بیرکنبل (Edward Birkenbeuel) ، اختراع و ثبت شد. بسیاری از تولید کنندگان خودرو در سال 1995 ، شروع به تولید خودروها با تراشه های ایموبلایزر کردند.

ایموبلایزرها در همه خودروهای جدید به فروش رفته از 1 ژانویه 1998 در آلمان و از ژانویه 2007 در کانادا ، اجباری شد. بعد از نصب ایموبلایزرها، سرقت خودروها به شدت کاهش یافت. همانطور که تولیدکنندگان خودرو تکنولوژی و نرم افزار بیشتری را برای امنیت و تسهیلات بیشتر تولید می کنند، سارقان نیز یاد می گیرند که چگونه نقاط ضعف را در تکنولوژی دستکاری کنند، بنابراین وسایل نقلیه بدون کلید هم می توانند سرقت شوند.
 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت کلید سازی

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر